Po co Tobie chorwacki???

To pytanie pojawia się niczym mantra... Po co Tobie ten chorwacki???

"Przecież to taki niepopularny język..."
"Pracy nie dostaniesz..."
"Tak mało ludzi mówi po chorwacku..."
"Co studiowałaś???" 
 
Tak... Studiowalam slawistykę, z kierunkowym językiem chorwackim. Cieszę się z tego ogromie.. mimo że, przyznaję, na tych studiach znalazłam się dość przypadkowo.. Niektórzy mawiają jednak, że przypadków nie ma..:) Wierzę w to!:)
Chorwacja szybko skradła moje serce... I wiem, że miłośników Chorwacji i języka chorwackiego jest całe mnóstwo!! Ilu Polaków podróżuje do Chorwacji? Sami na pewno mogliście się przekonać, będąc tam na urlopie, jak często słychać polski język...;) Chorwacja jest oblegana przez Polaków - dosłownie i w dobrym tego słowa znaczeniu:) Wystarczy jeden urlop i każdy chce tam wracać!
 
Zatem, po co w ogóle ten chorwacki?
 
Po to, aby Chorwacja stała się jeszcze bliższa... Morze, góry, słońce, otwarci, sympatyczni ludzie... Czego więcej potrzeba?:)
To jest moja perełka! As w rękawie! 
Przyjaźnie na całe życie (pokrewne dusze, od serca, jak to mawiała Ania z Zielonego Wzgórza)... Wyjazd do pięknego kraju już nie wiązał się z obawą - nie dogadam się, nie znam języka!
Wielu z Was pewnie teraz pomyśli - przecież z Chorwatami można dogadać się po polsku, angielsku... Oczywiście, można. Jednak o wiele przyjemniej jest, kiedy mówi się po chorwacku.., Zwyczaje, kultura, codzienne życie Chorwatów stają się jeszcze bliższe:)
Jeśli chodzi o pracę.,. Jeśli cierpliwie dąży sie do tego, o czym się marzy... to powoli to się spełnia!:)
 
Čovjek ne živi da radi, nego radi da živi! :)
 
Nie jestem jedyna, która kocha Chorwację i język chorwacki!
 
Ilu nas jest? :)