j. chorwacki dla obcokrajowców...

Te osoby, które były w Chorwacji wiedzą, że z Chorwatami można się dogadać :) Czy to po polsku, czy po angielsku, niemiecku...czy też "na migi"... Wynika to z ich otwartości, serdeczności i chęci poznania. Moim zdaniem, warto jednak poznać język chorwacki, nauczyć się go chociaż w minimalnym stopniu, aby na urlopie móc bez problemu się porozumieć, zamówić jedzenie i picie w restauracji, zapytać się o drogę... po prostu pogadać :) Mogę zapewnić, że spotkacie się z jeszcze większym zainteresowaniem i przychylnością. Wyobraźcie sobie, że u nas w Polsce spotkalibyście obcokrajowca, który stara się mówić po polsku (na pewno tacy są!)... ja darzę takie osoby szacunkiem! Oczywiście, wszystkich darzę szacunkiem:) ...ale wyrazy uznania należą się tym, którzy uczą się języków obcych! Zgadzacie się?:) 
 
Osobną sprawą są pomocne naukowe... na polskim rynku niewiele jest pozycji do nauki języka chorwackiego. Owszem, rozmówki, książki typu "ucz się sam", czy słowniki istnieją, lecz chciałabym Wam podać tytuły kilku typowych podręczników do nauki języka chorwackiego dla obcokrajowców. Dostępne są one oczywiście...w Chorwacji. Jednak jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem podręczników czy też nauką, zachęcamy do kontaktu z nami :)
 
 
Poniżej lista podręczników:
 
     DOBRO DOŠLI 1    
(Školska knjiga)
 
Komplet zawiera podręcznik do nauki j.chorwackiego dla obcokrajowców, słownik, gramatykę, rozwiązanie zadań oraz CD. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ten zestaw przeznaczony jest do nauki w grupie, jak i do indywidualnej nauki. Podręcznik zawiera wyjaśnienia zagadnień gramatycznych w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Część pierwszą polecam początkującym, a dla kontynuujących naukę drugą część:
 
DOBRO DOŠLI 2
(Školska knjiga)
 
 
 
 
 
 
 
 
 RECI MI HRVATSKI 1
(Dinka Juričić)
 
Podręcznik i ćwiczenia (poziom początkujący) dla dzieci w wieku 9-12.
 
 
DOBAR DAN 1
(Školska knjiga)
 
Podręcznik dla dzieci zawiera dużo gier, wyliczanek, wiesze w języku chorwackim. Dzieci poprzez malowanie, kolorowanie, liczenie uczą się i pogłębiają swoją znajomość języka chorwackiego.
 
Następna, poniższa seria podręczników pochodzi z Croaticum (Centrum edukacyjne j.chorwackiego) i obejmuje wszystkie poziomy nauczania, od A 1 do C 1, a w 2008 roku zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Nauki, Edukacji i Sportu. Podręczniki są wynikiem wieloletniej pracy w nauczaniu języka chorwackiego przez Croaticum na wydziale Filozofii w Zagrzebiu.
 
HRVATSKI ZA POČETNIKE 1
(Croaticum)
 
Podręcznik, ćwiczenia z gramatyką i CD dla rozpoczynających przygodę z językiem chorwackim.
 
 
RAZGOVARAJTE S NAMA!
(Croaticum)
 
Podręcznik i ćwiczenia dla poziomu A 2 - B 1.
 
 
Podręcznik i ćwiczenia dla poziomu B 1 - B 2.
 
 
Podręcznik dla poziomu B 2.
 
 
Podręcznik i ćwiczenia dla poziomu B 2 - C 1.
 
 
UČIMO HRVATSKI 1
(Školska knjiga)
 
 
 
Podręcznik zawiera podstawowe słownictwo, zdania i frazy codziennej komunikacji w języku chorwackim, a oprócz ćwiczeń zawiera również przegląd gramatyki w języku chorwackim, angielskim i niemieckim. 

UČIMO HRVATSKI 2
(Školska knjiga)
 
 
 
Kontynuacja podręcznika Učimo hrvatski 1, w którym to powtarza się i utrwala wcześniej zdobytą wiedzę, poznaje się nowe słownictwo i uczy odnajdywania się w bardziej skomplikowanych sytuacjach komunikacyjnych. Podręcznik składa się również z ćwiczeń, przeglądu gramatyki w języku chorwackim, angielskim i niemieckim i słownika.
 
POZOSTAŁE:

 
 
1. Spoken World Croatia(Living Language)–complete course for begginers
2. Beginner's Croatian with 2 Audio CDs (Hippocrene Beginner's) 
3. Colloquial Croatian Kindle Edition by Celia Hawkesworth (Author)
4. Croatian Phrasebook (Collins Gem) Kindle Edition
 
 
1. Krenimo na odmor! Kroatisch für die Reise/Buch mit eingelegter CD
2. Kroatisch, Wort für Wort. Kauderwelsch
3. Ja govorim hrvatski Lehrbuch der kroatischen Sprache für Anfänger
4. PONS Verbtabellen Kroatisch: Alle Verben mit links können


Oryginał postu: Sandra Pavuna

Z jakich pomocy naukowych Wy korzystacie?
Wakacje w Chorwacji już niedługo! :)